A Maros megyei magyarság történetéből V.

 

A kötetbe bekerült tanulmányok tárgya nem ismeretlen sem a kutatók, sem az olvasók számára, hiszen nyilvános tudományos ülésszakokon elhangzott előadások írott változatát tartalmazzák. Az ülésszakokat az Erdélyi Múzeum-Egyesület marosvásárhelyi fiókja és a Borsos Tamás Egyesület szervezték az évenként megtartott Magyar Tudomány Napja tiszteletére rendezett megemlékezések alkalmából.

Az előzőkhez hasonlóan, az ötödik kötet is az Erdély középső részén, főként Maros megyében élő magyarság történetének jelentős mozzanatairól szóló írásokat tartalmaz. Ezekhez társul kitekintőként egy székelyföldi és egy Kolozsvárral kapcsolatos várostörténeti munka is. A tanulmányok szerzői a múltkutatás széleskörű vetületeivel foglalkozó történészek, hadtörténészek, könyvtárosok, levéltárosok, néprajzosok, illetve más tudományágakkal foglalkozók.

Tartalmi szempontból a húsz tanulmány tárgyát képező kérdések köre szétágazó, ezért ez a kötet változatos, az előzőekhez képest sokszínűbb. A köztörténeti kérdések mellett találhatók itt egyház- és hadtörténeti, személy- és családtörténeti, néprajzi, közigazgatás- és művelődéstörténeti, a zsidóság és a székely szombatosság történetét érintő, valamint nyelvművelési és kertészettörténeti vonatkozású írások is. A tanulmányok többsége Maros megyei kitekintésű, egy kisebb része kimondottan marosvásárhelyi vonatkozású.

 

160 x 230 mm;

kartonált;

412 oldal;

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„A Maros megyei magyarság történetéből V.” értékelése elsőként

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük